Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/Astro-13.jpg

Horoskopi për ditën e sotmeDashi
Sot dita mund të jetë e mbushur me mosmarrëveshje, ndërsa zemra ju tërheq në një drejtim krejt tjetër.

Mos u kapni në një situatë të pakëndshme si kjo.

Nëse lëvizni gjithnjë me pilot automatik, mund të përfundoni të humbni gjërat për të cilat zemra juaj me të vërtetë dëshiron.

Demi
Kërkoni përgjigje për pyetjen tuaj sot. Lajmi i mirë është se përgjigjet tani janë atje dhe janë lehtësisht të arritshme.

Kërkoni të vërtetën dhe do ta gjeni. Sigurohuni që të hetoni më thellë.

Në vend që të kërkoni vetëm përgjigjen, kërkoni të gjeni mekanizmin e plotë pas problemit.

Binjakët
Ju nuk mund ta miratoni domosdoshmërisht sjelljen e njerëzve përreth jush, por kjo nuk do të thotë që duhet të bëni jetën e tyre të mjerueshme.

Jini më pranues të të tjerëve.

Mos u ndjeni sikur keni nevojë t’u jepni njerëzve një mësim.

Gaforrja
Ju keni një sasi të madhe të vitalitetit fizik për të punuar tani, prandaj përfitoni nga ajo për t’i dhënë trupit tuaj një stërvitje të mirë.

Hani mirë dhe shmangni ushqimet e yndyrshme, të kripura.

Me energji të lartë, mund të arrini gjëra të jashtëzakonshme.

Luani
Ju mund të keni të njëjtat mendime pa pushim në kokë.

Çdo ditë mund të përpunoni një skenar të ndryshëm për mënyrën se si mbaron.

Ju e dini që do të arrini në këtë vendim kritik në një moment në jetën tuaj, përse të mos eksperimentoni me të gjitha zgjidhjet tani?

Virgjëresha
Mund të ndiheni sikur jeni në arrati në një farë mënyre apo tjetër sot.

Madje mund të duket sikur dikush po ju ndjek. Kini besim në veten tuaj.

Do të arrini gjithçka që duhet të bëni. Ka shumë energji të lartë që vjen në rrugën tuaj.

Peshorja
Çdo ditë është një fillim dhe një shans i ri.

Mos u mërzitni dhe mos u zemëroni për ngjarjet e kaluara.

Mos u ndalni në gjërat që nuk mund t’i ndryshoni.

Ndërsa lani fytyrën në mëngjes, mendojeni si një rinovim.

Akrepi
Ju jeni i zoti të lëvizni dhe të sinkronizoheni me njerëzit sot.

Mësoni të lidheni dhe të përqafoni të dy kornizat e mendjes.

Njihini ato si pjesë të rëndësishme të personalitetit tuaj.

Në aspektin romantik, gjithçka shkon shumë mirë.

Shigjetari
Reagimi juaj ndaj gjërave është shumë i fortë dhe do të ketë një ndikim shumë më të madh te ju tani.

Përdoreni këtë ditë për të kthyer gjërat.

Jini më dinamikë, në mënyrë që të keni një shans për të çliruar një pjesë të energjisë së brendshme.

Bricjapi
Mund të ndiheni emocionalisht në zjarr sot.

Një bisedë me dikë do të ndezë papritmas një diskutim të një lloji që do të jetë jashtëzakonisht i vlefshëm për ju në planin afatgjatë.

Hapeni mendjen. Ju mund të mësoni shumë.

Ujori
Flisni sot më shumë për ndjenjat tuaja.

Mos u tregoni kaq paranojakë për atë që mendojnë njerëzit e tjerë.

Ndonjëherë mund të ndiheni sikur jeni në një lloj filmi me spiunazh ku ju keni rolin kryesor.

Peshqit
Argëtohuni sot, por sigurohuni që të jeni gjithmonë profesionistë dhe të sjellshëm.

Pamja dhe një sjellje e mirë do t’ju çojnë larg.

Shmangni komentet e vrazhda ose shakatë e ndyra kur jeni në grupe të mëdha njerëzish.

Bëni vepra fisnike për të ndihmuar në ndërtimin e karakterit tuaj.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera