Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/astro-8.jpg

Horoskopi për ditën e sotmeDashi
Do të jeni plot energji sot, por presionet në punë mund t’ju ndikojnë negativisht.

Dita do të bëhet më emocionuese pasi të merrni një telefonatë nga i/e dashura juaj.

Biznesmenët duhet të shmangin ndarjen e detajeve të planeve të tyre me të tjerët, në çfarëdo mase të mundshme. Mosndjekja e kësaj mund të çojë në telashe.

Demi
Sjellja e një anëtari të familjes mund t’ju shqetësojë.

Ju duhet të flisni me ta. Mund të përjetoni një moment të paharrueshëm në jetën tuaj të dashurisë.

Do jetë një ditë e mirë për biznesmenët.

Binjakët
Do të kuptoni që njerëzit përreth jush janë shumë kërkues.

Mos premtoni më shumë sesa mund të jepni dhe mos u stresoni deri në lodhje vetëm për të kënaqur të tjerët.

Mos shpenzoni shumë vetëm për t’u bërë përshtypje të tjerëve.

Gaforrja
Ata që ende nuk kanë marrë pagat e tyre mund të fillojnë të shqetësohen.

Zgjidhja e çdo ndryshimi që keni me anëtarët e tjerë të familjes, do t’ju ndihmojë të përmbushni qëllimet tuaja.

Mund të ketë një propozim martese, pasi jeta juaj e dashurisë po bëhet gjithnjë e më e thellë.

Luani
Mos e humbni energjinë tuaj në të menduarit për të pamundurën.

Përqendrohuni më shumë në atë që mund të arrini sesa në atë që nuk mundeni.

Ndihma e një miku do të lehtësojë çdo problem financiar që mund të përjetoni.

Virgjëresha
Do të jetë një ditë e mirë, e mbushur me lumturi.

Një lajm i mirë i papritur do të sjellë lumturi për të gjithë familjen.

Sot partneri/partnerja juaj nuk do të jetë i gatshëm ose në gjendje t’i shprehë hapur ndjenjat ndaj jush.

Peshorja
Shoqëria e të afërmve me humor do t’jua lehtësojë gjendjen shpirtërore dhe do të thyejë monotoninë e rutinës suaj të përditshme.

Situata në jetën tuaj të dashurisë do të jetë disi e paparashikueshme.

Do të keni kohë të lirë në dispozicion, por nuk do të jeni në gjendje ta shfrytëzoni atë siç dëshironi.

Akrepi
Ju mund të zemëroheni nga tensionet në familje.

Gjeni mënyra për të devijuar vëmendjen tuaj dhe për t’u çliruar nga ky ankth.

Angazhimi në aktivitete fizike mund të jetë një “ilaç” i mirë.

Shigjetari
Mund të bëni disa ndryshime të mëdha sot në shtëpinë tuaj.

Ka gjasa të organizoni një takim me miqtë tuaj më të mirë.

Partneri/partnerja juaj mund t’ju tregojë një anë jo aq të mirë të vetes.

Bricjapi
Aktivitetet në natyrë do të jenë të lodhshme dhe stresuese sot.

Ju mund të gjendeni në një situatë të re emocionuese me partnerin/partneren tuaj.

Shëndeti i prindërve do të kërkojë shumë kujdes dhe vëmendje sot.

Ujori
Faturat e papritura mund të rrisin barrën financiare.

Ju duhet të shmangni çështje të diskutueshme që mund të shkaktojnë debate me partnerin/partneren tuaj.

Beqarët e kësaj shenje mund të takojnë dikë që do të lërë gjurmë në mendjen e tyre.

Peshqit
Do të keni ide të reja të shkëlqyera.

Do të keni përfitime, nëse i paraqisni mirë idetë tuaja dhe tregoni vendosmëri në punë.

Partneri/partnerja juaj mund t’ju bëjë një premtim mjaft të rëndësishëm sot.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera