Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/astro-n-14.jpg

Horoskopi për ditën e sotmeDashi
Sjellja në një mënyrë diktatoriale me anëtarët e familjes do të çojë vetëm në argumente dhe inate.

Zgjidhni të vishni diçka me të cilën partneri juaj ju pëlqen t’ju shohë.

Mendoni mirë para se të përfshiheni në ndonjë projekt të ri.

Mungesa e ndihmës në jetën tuaj personale mund të çojë në përçarje në marrëdhënien me partnerin.

Demi
Anëtarët e familjes mund të mos jua përmbushin pritshmëritë.

Mos prisni që ata të punojnë sipas fantazive tuaja.

Do të përjetoni një moment të papritur romantik që mund të dominojë mendimet tuaja drejt mbrëmjes.

Kujdesuni për atë që ndodh rreth jush; dikush mund të marrë merita për punën e bërë prej jush.

Binjakët
Miqtë dhe anëtarët e familjes do të marrin shumicën e kohës.

Sot do të keni mundësi të merrni më shumë kohë edhe për veten.

Mund të grindeni me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj për një çështje të parëndësishme, por gjithçka do të kthehet në normalitet shumë shpejt.

Gaforrja
Miqtë do t’ju prezantojnë me dikë të veçantë, i cili do të ketë një ndikim të jashtëzakonshëm në mendimet tuaja.

Do të ketë një zhvillim të rëndësishëm në jetën tuaj personale, që do të sjellë gëzim për ju.

Tregoni takt me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj, pasi mund të mos jetë në humor të mirë.

Luani
Ata që do të dalin për t’u argëtuar, do të kënaqen pa fund.

Sot, të gjitha paratë që do të fitoni, do të vijnë si rezultat i punës suaj dhe përpjekjes.

Një anëtar i familjes ose bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund t’ju shkaktojë tension.

Virgjëresha
Sytë tuaj janë aq të shndritshëm saqë mund të ndriçojnë ditën e partnerit/partneres suaj.

Përdorni kontaktet tuaja për të kaluar një çështje mjaft të vështirë.

Përgjithësisht do të jetë një ditë e bukur.

Peshorja
Mundohuni të shmangni stresin e udhëtimeve me distanca të gjata. Do të gjeni miq mbështetës, por bëni kujdes nga ato që thoni.

Sot qielli do të duket më i ndritshëm, lulet do të duken më të gjalla dhe gjithçka do të shkëlqejë rreth jush, sepse jeni të dashuruar.

Akrepi
Analizoni problemet personale përmes të kuptuarit dhe arsyes.

Mos i transmetoni këto çështje në publik, përndryshe reputacioni juaj mund të dëmtohet.

Duhet të kaloni më shumë kohë me partnerin/partneren tuaj për ta njohur dhe kuptuar më mirë njëri-tjetrin.

Shigjetari
Kaloni më shumë kohë me miqtë e ngushtë në mënyrë që të relaksoheni.

Një atmosferë festive në shtëpinë tuaj do t’ju çlirojë nga tensioni.

Ndërhyrja e një personi të tretë do të shkaktojë komplikime në jetën tuaj personale.

Eprori juaj në punë, do të impresionohet nga cilësia e punës suaj.

Bricjapi
Një udhëtim i ndërmarrë me miqtë ose familjen tuaj do të qetësojë ata që kanë kaluar një krizë financiare.

Ky udhëtim mund t’ju çojë drejt një lidhjeje të re romantike.

Do të përfitoni nga ndryshimet që do të ndodhin në punë.

Ujori
Do të shihni ëndrrat tuaja duke u realizuar.

Mbajeni jetën tuaj të dashurisë sa më të gjallë.

Mund ta kaloni kohën tuaj të lirë në shtëpinë e dikujt afër jush në mbrëmje.

Por gjatë kësaj kohe, diçka që ata thonë mund të mos ju pëlqejë.

Peshqit
Jini të sinqertë në pikën tuaj të qasjes.

Vendosmëria juaj do të vihet re dhe gjithashtu edhe aftësitë tuaja.

Partneri/partnerja juaj mund t’ju befasojë me diçka që mund t’ju tregojë.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera