Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/astro-8.jpg

Horoskopi për ditën e sotmeDashi
Disa persona të kësaj shenje do të premtojnë më shumë sesa mund të japin.

Një mesazh i papritur do t’ju gëzojë.

Do të jetë një nga ato ditë të shkëlqyera kur krijimtaria juaj do të jetë në kulmin e saj.

Demi
Njerëzit përreth jush do t’ju ngrenë moralin.

Ka gjasa të shpërbleheni për dashurinë e drejtë dhe bujare.

Tregohuni të vëmendshëm kur bashkëveproni me njerëz të rëndësishëm, pasi mund të merrni një këshillë të vlefshme.

Binjakët
Ju do të zemëroheni nga tensionet në familje.

Gjeni mënyra për të devijuar vëmendjen tuaj dhe për t’u çliruar nga ky ankth.

Angazhimi në një formë të aktivitetit fizik mund të jetë një ilaç i mirë.

Gaforrja
Të vepruarit në mënyrë vendimtare nga ana juaj do të ndihmojë në zgjidhjen e një problemi afatgjatë.

Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju.

Partneri juaj mund të jetë i mërzitur dhe i trazuar sot, për shkak të tensioneve në familje.

Luani
Organizoni një takim në mbrëmje me miqtë ose familjen.

Punoni në heshtje drejt qëllimeve tuaja dhe mos zbuloni motivet tuaja para se të arrini suksesin.

Dikush afër jush do të dëshirojë që të kaloni kohë cilësore me të, por nuk do të jeni në gjendje të përmbushni dëshirën e tij/saj.

Virgjëresha
Merrni pak kohë për veten, për t’u çlodhur dhe shëruar.

Do të ketë një forcim të pozicionit tuaj financiar.

Natyra juaj e mprehtë do të tërheqë vëmendjen e disa personave rreth jush.

Ndërhyrja e një personi do të shkaktojë komplikime në jetën tuaj personale.

Peshorja
Mos u shqetësoni kur përballeni me situata të ndërlikuara.

Merrni pjesë në aktivitete shoqërore për të qenë në humorin e duhur.

Shëndeti i partnerit tuaj mund të rezultojë në shpenzime financiare për ju sot.

Akrepi
Natyra juaj e gëzueshme do të kënaqë edhe të tjerët.

Sot, një nga vëllezërit e motrat mund t’ju kërkojë hua.

Megjithëse mund të jeni në përputhje me dëshirat e tyre, ky veprim mund të çojë në vështirësi financiare.

Shigjetari
Një telefonatë nga partneri/partnerja juaj do t’ua bëjnë ditën të veçantë.

Sa i përket aspektit profesional, do të jetë një ditë e mbarë.

Mos shpenzoni kohë me fjalë të kota.

Kushtojuni më shumë rëndësi këshillave të familjes suaj.

Bricjapi
Dita do të jetë plot lumturi, pasi partneri/partnerja juaj do të bëjë përpjekje për t’ju sjellë gëzim.

Mos dyshoni në besnikërinë e të dashurit tuaj.

Mund të ndërmerrni një udhëtim që do të ndikojë pozitivisht në aspektin tuaj profesional.

Ujori
Do të jeni mjaft aktiv gjatë ditës së sotme. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm.

Nxirrni të gjitha problemet tuaja nga mendja dhe përqendrohuni në përmirësimin e pozicionit tuaj si në shtëpi ashtu edhe midis miqve.

Mund të zhgënjeheni sepse një takim romantik mund të mos përmbushë pritshmëritë tuaja.

Peshqit
Do të shijoni një atmosferë pozitive në punë, por një incident i vogël mund të dëmtojë disponimin tuaj më vonë.

Do të jetë një ditë e bukur dhe do të merrni gjithë vëmendjen që dëshironi.

Beqarët e kësaj shenje mund të marrin një propozim për martesë.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera