Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/astro-30.jpg

Horoskopi për ditën e sotme



Dashi
Një vonesë në marrjen e një mesazhi nga një vend i largët mund të rezultojë zhgënjyese sot.

Ju mund të prisni me padurim për një pushim, por përgjegjësitë që papritmas shfaqen mund të shtyjnë një udhëtim.

Disa rregullime duhet të bëhen para se të dy të bëni atë që dëshironi dhe të përmbushni përgjegjësitë tuaja gjithashtu.

Demi
Zhgënjimi mund të jetë kryefjalë për ju sot.

Nëse keni bërë plane për të takuar një mik të ngushtë apo të dashur, ky takim pritet të mos realizohet.

Kjo nuk është një ditë e mirë për të punuar në projekte krijuese.

Rezultatet që dëshironi mund të rezultojnë të pakënaqshme. Kalojeni ditën duke lexuar!.

Binjakët
Shqetësimet dhe zhgënjimet nga ana e një anëtari të familjes mund të shkaktojnë stres.

Në ditë si kjo, është më mirë që të gjithë të dalin dhe të largojnë nervozizmin.

Aktivitetet sportive mund t’jua largojnë energjinë negative dhe të përçojnë optimizëm te ju.

Gaforrja
Sot mund t’ju duhet të kontaktoni shumë njerëz, por procesi mund të jetë zhgënjyes.

Njerëzit mund të mos jenë në shtëpi, mesazhet mund të mos dorëzohen, ose pajisjet tuaja mund të mos funksionojnë siç duhet.

Nëse nuk është urgjente, mund të jetë më mirë të prisni deri nesër.

Luani
Konfliktet mbi paratë mund të pengojnë marrëdhëniet tuaja të zakonshme të përzemërta.

Pa dyshim që nevojitet vëmendje për buxhetin e familjes.

Ngjarjet e papritura mund të kërkojnë disa blerje të menjëhershme të cilat nuk i kishit planifikuar.

Mos u shqetësoni për asgjë, do ta kaloni!.

Virgjëresha
Sot parashikohet të jetë një ditë e ngarkuar në aspektin emocional.

Mund të njihni persona të cilët do të përcjellin negativitet drejt jush.

Ka ardhur koha ta forconi lëkurën dhe të mos ndikoheni nga ato që thonë të tjerët.

Në aspektin sentimental, mund të takoni një person shumë interesant.

Peshorja
Kjo nuk është një ditë e mirë për të dalë.

Trafiku është ndoshta i tmerrshëm. Mos i besoni asnjë thashethemi që ju del përpara!.

Ndoshta ka kaluar nëpër të paktën gjysmë duzinë njerëzish, duke i humbur faktet.

Mos besoni asgjë që dëgjoni pa e kontrolluar.

Akrepi
Disa ngjarje të pazakonta mund të bëjnë që të ndiheni të pakënaqur nga jeta dhe të mendoni për disa ndryshime të mëdha.

Çështjet e parave mund të kenë nevojë për vëmendje dhe mund të jenë zhgënjyese.

Bëni një listë opsionesh, pastaj prisni disa ditë para se të bëni plane serioze.

Kjo nuk është dita për të filluar ndonjë gjë të re.

Shigjetari
Aktivitetet e fundit papritmas ju kanë bërë të mërziteni me punën tuaj dhe njerëzit me të cilët merreni.

Ju mund të ndiheni të shqetësuar dhe të mendoni për ndryshimet në jetën tuaj profesionale.

Mos kini frikë të pyesni familjen dhe miqtë për mendimet e tyre.

Bricjapi
Mungesa e kohës për të ndjekur interesat tuaja shpirtërore dhe intelektuale mund të rëndojë në mendjen tuaj sot.

Sa i përket aspektit profesional, mund të merrni disa udhëzime se si të avanconi karrierën tuaj.

Ndiqni me përpikëri këshillat dhe do t’ia dilni mbanë.

Ujori
Një pengesë e papritur mund të ndërhyjë në arritjen e një qëllimi afatgjatë.

Një mendim pak inovativ dhe një planifikim shtesë mund t’ju kthejë në rrugën e duhur.

Kjo është një ditë e kaluar më mirë vetëm, duke punuar në projektet tuaja.

Lajmet e mira për para mund t’ju lumturojnë.

Peshqit
Kjo ditë pritet të jetë e mbushur me surpriza të këndshme nga njerëzit që ju duan.

Në aspektin profesional, mund të merrni komente pozitive nga eprorët.

Tregoni kujdes me shpenzimet e panevojshme sepse mund t’ju zhysin në borxhe.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera