Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/astro-4.jpg

Horoskopi për sotDashi
Mbajeni nën kontroll peshën trupore. Financat tuaja do të përmirësohen gjatë ditës.

Mund të përballeni me probleme në shtëpi, nëse nuk kaloni kohë me anëtarët e familjes.

Mund të ndërmerrni një detyrë të re, e cila mund të mos përmbushë pritshmëritë tuaja.

Demi
Shpenzoni më shumë kohë me fëmijët dhe problemet që mund t’i shoqërojnë.

Partneri/partnerja juaj do të duket paksa i/e irrituar, gjë që do t’ju shtojë presionin në mendje.

Shmangni angazhimin për ndonjë ndërmarrje të re të përbashkët dhe kërkoni këshillën e njerëzve pranë jush, nëse është e nevojshme.

Binjakët
Kujdesuni më shumë për shëndetin tuaj.

Investimet e reja duhet të shmangen sot.

Partneri/partnerja juaj do të humbë durimin nëse neglizhoni të kërkoni mendimin e tij/saj.

Gaforrja
Do të jetë një ditë e mrekullueshme për të bërë gjëra që ju bëjnë të ndiheni mirë me veten.

Një çështje familjare do t’ju marrë shumë kohë.

Niveli juaj i energjisë do të jetë i lartë, pasi partneri/partnerja juaj do t’ju sjellë lumturi të jashtëzakonshme.

Luani
Nivelet tuaja të energjisë do të jenë të larta dhe duhet të përfitoni nga kjo për të përfunduar detyrat në pritje.

Romanca mund të vijë në rrugën tuaj, pasi një miqësi mund të kthehet në diçka më të thellë.

Virgjëresha
Mbështetja e një personi me shumë ndikim do t’u japë një shtysë të madhe perspektivave tuaja.

Financat gjithashtu do të shënojnë një rritje, por në të njëjtën kohë edhe shpenzimet tuaja do të jenë në rritje.

Mos u sillni ashpër me familjen tuaj, pasi kjo mund të prishë paqen në shtëpi.

Peshorja
Shëndeti juaj do të jetë mirë pavarësisht orarit tuaj të ngarkuar, por sigurohuni që të kujdeseni për veten.

Mos u dorëzoni nga kërkesat emocionale të të dashurit tuaj.

Në punë, mund të përjetoni një ndryshim të mirë.

Akrepi
Sjellja juaj e nxituar mund të shkaktojë probleme për një mik.

Ju duhet të shikoni dy herë çdo skemë investimi që ju paraqitet sot.

Mund të keni probleme për shkak të dikujt nga e kaluara juaj.

Shigjetari
Jini optimistë dhe shikoni anën e ndritshme të jetës.

Besimi juaj do të ndihmojë për të hapur dyert që çojnë në realizimin e shpresave dhe dëshirave tuaja.

Shpenzimet financiare do t’ju turbullojnë mendjen.

Bricjapi
Sot do të jeni plot energji. Një takim i papritur romantik mund t’ju hutojë.

Mos ndërmerrni asnjë angazhim nëse nuk jeni i sigurt se do ta përmbushni atë.

Ujori
Sot do të ndiheni të mbushur plot shpresë.

Humbja është e sigurt nëse nuk i shihni investimet nga të gjitha këndet.

Jini të kujdesshëm si me miqtë ashtu edhe me të huajt.

Jeta juaj e dashurisë do të jetë e fortë dhe askush nuk do të mund të ndërhyjë.

Peshqit
Performanca e fëmijëve tuaj do t’ju sjellë kënaqësi të jashtëzakonshme.

Mos u shpërqendroni nga shqetësimet e lidhura me familjen.

Kohët e këqija na mësojnë shumë, ndaj bëhuni optimistë.

Do të jetë një ditë emocionuese në lidhjen tuaj në çift.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera