Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/astrology-horoscope_0.jpeg.jpg

Horoskopi për sot



Dashi
Kjo mund të mos jetë dita më energjike për ju.

Keni punuar shumë kohët e fundit dhe trupi juaj ka nevojë për t’u furnizuar me karburant.

Kaloni pak kohë të qetë në shtëpi. Merrni një çaj dhe një libër të mirë dhe lëreni mendjen tuaj të udhëtojë atje ku mundet.

Demi
Kini kujdes të mos shpenzoni përtej mundësive tuaja.

Nuk ka dyshim për këtë. Në vend të kësaj, përmbushini tendencat tuaja të blerjes në mënyra të tjera.

Vizitoni një bibliotekë ose muze ku mund të shijoni të gjitha pasuritë artistike pa qenë e nevojshme të shpenzoni para.

Binjakët
Sot është një ditë e mirë për t’u bashkuar me një grup që ndan interesat tuaja.

Do të gjeni rehati, si dhe një stimulim të vërtetë intelektual që vjen nga zbulimi i gjërave të reja me njerëz me mendje të njëjtë.

Mund të mësoni se si të bëni miq në të njëjtën kohë.

Gaforrja
Ju keni një mendje të mprehtë, kureshtare.

Sot ka të ngjarë ta përdorni mendjen duke eksploruar disa fusha me shumë interes.

Ka të ngjarë që fusha juaj kryesore e interesit është shkencore.

Ju do të zbuloni se, nëse hyni në internet, kërkimi juaj do të jetë veçanërisht i frytshëm.

Luani
Konfigurimi yjor tregon se ju mund të prisni një të papritur financiare.

Kjo është e mrekullueshme, por mos festoni akoma.

Ndërsa duket se të ardhurat tuaja do të rriten përmes një ngritjeje ose bonusi, ka shenja që paratë nuk vijnë menjëherë. Vazhdoni të jetoni si zakonisht.

Virgjëresha
Dashuria dhe romanca janë në ajër.

Flaka do të ndizet pak në një marrëdhënie emocionuese.

Sot mund ta shihni partnerin tuaj në një pikëpamje të re.

Në fushën e parave, jo gjithçka do të ecë sipas parashikimeve tuaja.

Peshorja
Ju keni një shpirt krijues dhe sot do të punoni më gjatë sesa zakonisht.

Ju nuk mund të ndaloni të gjitha llojet e ideve imagjinare.

Sa i përket aspektit profesional, ai parashikohet të jetë në gjendje optimale për aq kohë sa shpenzimet tuaja janë normale.

Akrepi
Nëse jeni ndjerë sikur doni të bëni më shumë për të ndihmuar botën, sot është dita për t’i vënë ato mendime në veprim.

Ka shumë që mund të bësh në nivel lokal.

Duke prekur jetën e vetëm një personi do të keni një ndikim në shumë te të tjerët.

Shigjetari
Nëse keni pasur një interes të gjatë për film ose fotografi, sot është një ditë e mirë për ta eksploruar këtë interes më tej.

Ka të ngjarë të merrni një mundësi për të mësuar disa nga ndërlikimet e një zanati të tillë.

Ndoshta ju do të vendosni t’i hyni kësaj fushe profesionalisht.

Bricjapi
Ju mund të duhet të merrni një ditë pushimi për të rimbushur shpirtin tuaj.

Keni punuar jashtëzakonisht shumë kohët e fundit.

Ndërsa prodhimi juaj është mbresëlënës, ai po vjen me një kosto të lartë personale.

Merrni pak kohë sot për t’i lënë mendjen dhe trupin tuaj të pushojnë.

Ujori
Kushtojuni vëmendje ëndrrave tuaja sot.

Ka të ngjarë të jenë interesante.

Nëse është e mundur, shkruani përshtypjet tuaja në momentin që zgjoheni.

Mund të mos kenë shumë kuptim në fillim, por pas disa ditësh mund të rishikoni shënimet tuaja dhe të habiteni nga ato që zbulojnë për ju.

Peshqit
Ju mund të ndiheni mirë me veten.

Njerëzit po ju përgjigjen shumë mirë, madje do të merrni disa shikime admiruese ndërsa ecni në rrugë.

Nëse jeni në kërkim të një pune, shanset janë që të jeni i favorizuar në këtë aspekt.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera