Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/astro-n1.jpg

Horoskopi për sotDashi
Do të jetë një ditë e dobishme në aspektin profesional.

Do të keni një gjendje të qëndrueshme financiare, pavarësisht shpenzimeve ditët e fundit.

Jepni përparësi nevojave të familjes suaj. Mund të ndjeni mungesën e partnerit/partneres suaj sot.

Demi
Do të jeni shumë aktiv dhe të shkathët sot. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm.

Investimet ne shtëpinë tuaj, do të provojë të jenë fitimprurëse më vonë.

Miqtë do t’ju zbukurojnë ditën, pasi mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen.

Binjakët
Kjo do të provojë të jetë një ditë financiarisht më e mirë se ditët e fundit dhe do të fitoni një shumë të moderuar parash.

Krijoni një marrëdhënie të fortë dhe të besueshme me fëmijët tuaj.

Lërini pas ankesat e së kaluarës dhe ecni përpara duke menduar pozitivisht. Përpjekjet tuaja do të jenë të frytshme.

Gaforrja
Ju do të përdorni aftësitë tuaja mendore për të kapërcyer një problem të vështirë.

Pozitiviteti do t’ju ndihmojë të kapërceni të gjitha fatkeqësitë.

Përgjegjësitë e familjes do të rriten, duke shtuar shqetësimet në mendjen tuaj.

Mund të ketë një përvojë romantike sot për beqarët e kësaj shenje.

Luani
Shmangni shqetësimin e tepërt për shëndetin tuaj.

Kjo do të jetë një mënyrë e mirë për të mbrojtur veten nga sëmundjet. Në rast se jeni duke kërkuar mënyra për të fituar pak para shtesë, investoni në skema të sigurta financiare.

Shmangni ngritjen e çështjeve të diskutueshme, nëse jeni në një takim sot.

Virgjëresha
Sot, do të jeni të relaksuar dhe në disponimin e duhur për të shijuar ditën.

Sigurohuni që çdo investim që bëni, të bëhet me mençuri.

Kjo do të jetë një ditë shumë e mirë për të harmonizuar marrëdhëniet tuaja me bashkëshortin/bashkëshorten.

Peshorja
Pavarësisht një dite të vrullshme, ju përsëri do të jeni në gjendje të grumbulloni energjinë tuaj.

Kontrolloni durimin për të shmangur dëmtimin e ndjenjave të anëtarëve të familjes suaj.

Mundohuni të përmirësoni nivelet e aftësive tuaja për të përmirësuar efikasitetin në vendin e punës.

Akrepi
Kini kujdes të mos e lini pas dore veten kur bëhet fjalë për çështje shëndetësore.

Fillimi i ditës mund të jetë i mirë, por do të ketë shpenzime në mbrëmje, të cilat do t’ju shqetësojnë.

Fëmijët mund t’ju zhgënjejnë, pasi mund të mos përmbushin pritshmëritë tuaja.

Shigjetari
Ju mund të ndjeni një lloj shqetësimi fizik, por ndihma e dikujt do të jetë jashtëzakonisht e dobishme.

Dëgjimi i muzikës suaj të preferuar do të ngrejë disponimin dhe nivelin e energjisë.

Sinqeriteti juaj do të luajë një rol kryesor në zgjidhjen e një problemi familjar.

Bricjapi
Të qenit i vrazhdë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj, do të provokojë një reagim të fortë prej tij/saj.

Ju duhet ta kuptoni se mosrespektimi dhe marrja e dikujt si të dhënë mund të rrezikojë rëndë një marrëdhënie.

Një vizitë nga një afërn mund të ‘pushtojë’ mbrëmjen tuaj.

Ujori
Një çështje e vogël shëndetësore mund t’ju ndalojë të merrni një detyrë të rëndësishme dhe kjo mund të çojë në disa pengesa afatshkurtra.

Vetëm përdorni sens të mirë për të kapërcyer situatën.

Projektet dhe planet në pritje mund të marrin një formë përfundimtare.

Peshorja
Të afërmit do t’ju ofrojnë mbështetje dhe do të lehtësojnë problemet që rëndojnë në mendjen tuaj.

Kambanat e dasmës mund të bien për disa.

Përqendrohuni në punën tuaj dhe qëndroni larg fjalëve.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera