Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/sex-love-life-2015-12-couple-gazing-eyes-romantic-main.jpg

Mënyra më e thjeshtë për të fituar besimin e njerëzve menjëherëKur flasim me dikë, ne duam që ata t’u besojnë fjalëve tona.

Fatkeqësisht, jo gjithçka që themi perceptohet në mënyrën e duhur.

Për të shmangur situata të tilla, ne do ju zbulojmë sekretin sesi të fitoni besimin e njerëzve në mënyrën më të thjeshtë.

Mund të duket pak banale, por sekreti është te sytë tanë. Kur komunikojmë me të tjerët, ne nuk kontrollojmë dot se çfarë po ndodh me sytë tanë dhe si reagojnë ata.

Por ato janë vërtet të rëndësishme që personi të vendosë t’ju besojë apo jo.

Për të qenë më të saktë, roli vendimtar u jepet bebeve të syrit, veçanërisht, madhësive të tyre.

Sa më të gjerë të jenë bebet e syrit, aq më e lehtë është t’i besoni folësit.

Sidoqoftë ne mund ta ndryshojmë vetë madhësinë e bebeve të syrit. Mjafton të imagjinosh një dhomë të errët.

Duke bëtë këtë veprim të thjeshtë, ju automatikisht shndërroheni në një dëgjues dhe partner të mirë në marrëveshjet e biznesit të çdo niveli.

Nëse bebet e syrit janë të zgjeruara, personi tjetër në mënyrë të pandërgjegjshme fillon t’ju besojë.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera