Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/parfum.jpg

Metodat për t’ju zgjatur më shumë parfumiCoco Chanel një herë tha se një grua duhet të spërkasë parfumin e saj në ato vende ku ajo do të donte të puthej.

Dhe ndoshta nuk është e padrejtë pasi që aq sa e doni parfumin tuaj është mirë ta ndani atë në mënyrë diskrete me botën.

Prandaj shikoni cilat janë pikat ku duhet të spërkatni pak nga parfumi juaj.

Pikat e pulsit
“Pikat e pulsit” ku kemi një puls janë pjesët më të nxehta të trupit dhe e bëjnë aromën më intensive.

Këto janë pjesa e brendshme e bërrylave, prapa gjunjëve, në kyçet e këmbëve dhe prapa veshëve dhe pjesët më të nxehta të trupit tonë.

Por kini kujdes
Pavarësisht citimit të Coco Chanel, parfumi nuk ka shije të mirë. Prandaj mbani në mend këtë dhe zbatojini ato në zona afër atyre, që dëshironi të putheni!

Si të spërkatni parfumin
Është diçka shumë e thjeshtë dhe në fakt është më mirë ta spërkatni direkt në lëkurë pas larjes.

Nëse parfumi juaj është në një shishe atëherë aplikojeni me gishta.

Disa gra e aplikojnë atë nga një distancë, domethënë, ata spërkasin një sasi në ajër dhe pastaj “depërtojnë” në të. Por kjo taktikë, edhe pse e zakonshme, është pak e shtrenjtë pasi gati 50% e parfumit përfundon në dysheme.

Gjithashtu mos harroni të vendosni gjithmonë parfumin para se të vendosni bizhuteri tuaj pasi disa parfume lënë njolla në bizhuteri të tilla si perlat dhe metalet.

Shijoni flokët
Pak parfum në flokë është një mënyrë e mirë për të lënë një aromë të mrekullueshme në kalimin tuaj.

Por kini kujdes dhe bëjeni atë vetëm kur flokët tuaj janë të freskët pasi vajrat natyralë ose ndonjë produkt stilues ndikon në erë.

Gjithashtu sepse parfumi ka alkool dhe mund të thajë flokët, vendoseni me masë dhe nga distanca.

Si ta bëni parfumin të zgjasë më shumë?
Ekzistojnë disa truke që lejojnë që parfumi juaj të bëhet më efektiv dhe të mos “pastrohet” pas 2-3 orësh.

Për shembull një aromë zbehet shpejt kur zona e lëkurës është e thatë.

Vendosni pak krem ​​hidratues para parfumit tuaj dhe do të shihni që do të zgjasë më shumë.

Pikat e parfumit do të ngjiten në vazelinë në vend që të zhyten në poret tuaja, kështu që nuk do të keni nevojë për një aplikim të dytë gjatë ditës!

Një mënyrë tjetër efektive është të vendosni locionin tuaj aromatik para aromës dhe më pas të bëni një spërkatje sipër.

Kombinimi i produkteve do të ndihmojë aromën të ruajë plotësinë e saj dhe do të zgjasë për tërë ditën.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera