Modë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/dua-lipa.jpg

Dua Lipa frymëzohet nga stili i Kate MiddletonEdhe pse duhet të ndjekin një protokoll veshjeje, me kalimin e viteve zonjat mbretërore na kanë treguar se janë  fashioniste të vërteta, duke u bërë frymëzim për të gjithë. Padyshim, njëra prej këtyre zonjave është Kate Middleton, e cila sjell një qasje elegante me veshjet e saj klasike. Në anën tjetër të spektrit, ylli i popit Dua Lipa sapo na ka treguar se është frymëzuar nga Kate për veshjen e saj.

Së fundmi, Dua Lipa ka postuar disa foto në Instagram, me një fustan të Marc Jacobs, i cili kishte jaka të mëdha. Ky detaj i veçantë është shumë i ngjashëm me Kate. Një nga tendencat e saj të preferuara janë jakat e mëdha.

Epo ja që dhe yjet frymëzohen nga stilet mbretërore, dhe të kesh Kate si inspirim, nuk është kurrë një zgjedhje e gabuar. Kate është dalluar gjithmonë për elegancën dhe stilin e saj.

Image

Të fundit

Modelet e viteve ’70 që kombinohen me atlete

Edhe pse kemi jetuar në një botë të frymëzuar nga trendet e viteve ’70, sidomos gjatë vitit të fundit, fustanet dhe stilet e kësaj dekade janë ende në modë. Lajm i mirë është se ato po

Fustani i nusërisë i princeshës Diana në ekspozitë pas 25 vitesh

Fustani i nusërisë i Princeshës Diana rishfaqet pas 25 vitesh. Veshja ikonike prej mëndafshi, e shenjuar në imagjinatën kolektive të viteve 1980, u dhurua nga fëmijët e Lady D, Princat Willia

Francezet kthejnë modën e vjetër përësëri – Modeli i flokëve që rikthehet këtë vit

Francezët “godasin” sërish; Ky është modeli i flokëve që po bën namin dhe është rikthyer prej tyre. Dihet që balluket simbolizojnë stilin e  vajzave francez dhe elegancën e tyre. Me a

Pranvera dhe vera i kërkojnë vetëm këto ngjyra

Përpara na presin të ngrohta, me diell dhe tjetër energji. Pranvera vjen me diell, ditë të zgjatura dhe me shumë, shumë ngjyra!. Ndryshe duam të themi që këtë sezon mos shpenzoni para për

Si të krijoni një garderobë me gjëra që mund t’i vishni përgjithmonë

E kemi thënë dhe përsëritur disa herë që moda do bëjë xhirot e saj nga trendi në trend dhe në fund kthehet sërish në bazë: tek gjërat që s’njohin kohë!. Tendenca për t’u kthyer te

Më shumë se klasikja zi-bardhë

Kombinimet zi-bardhë tani janë të pasuruara me tufne, trekëndësha, katrorë, rrathë, vija… Reduktimi i veshjes në vetëm një apo dy ngjyra mund të duken dukshëm imagjinative, me kusht që

Info Tjera