Modë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/12/veshje.jpg

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimritNjë nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir.

Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësisht ka pushtuar blogeret e famshme.

Shumica e dizajneve janë në një linjë të theksuar dhe shumë fleksibël.

Kur zinxhiri është i mbyllur funksionon si jakë, ideale për dimër, ndërsa kur hapet shërben për ambiente më të ngrohta.

Zgjedhja se si t’i vishni ato është e juaja, prandaj janë bërë numri një i domosdoshëm i look- ut të dimrit të këtij viti.

Për sa i përket stilit, është një nga pjesët më të lehta për t’u kombinuar.

Të fundit

Modelet e viteve ’70 që kombinohen me atlete

Edhe pse kemi jetuar në një botë të frymëzuar nga trendet e viteve ’70, sidomos gjatë vitit të fundit, fustanet dhe stilet e kësaj dekade janë ende në modë. Lajm i mirë është se ato po

Fustani i nusërisë i princeshës Diana në ekspozitë pas 25 vitesh

Fustani i nusërisë i Princeshës Diana rishfaqet pas 25 vitesh. Veshja ikonike prej mëndafshi, e shenjuar në imagjinatën kolektive të viteve 1980, u dhurua nga fëmijët e Lady D, Princat Willia

Francezet kthejnë modën e vjetër përësëri – Modeli i flokëve që rikthehet këtë vit

Francezët “godasin” sërish; Ky është modeli i flokëve që po bën namin dhe është rikthyer prej tyre. Dihet që balluket simbolizojnë stilin e  vajzave francez dhe elegancën e tyre. Me a

Pranvera dhe vera i kërkojnë vetëm këto ngjyra

Përpara na presin të ngrohta, me diell dhe tjetër energji. Pranvera vjen me diell, ditë të zgjatura dhe me shumë, shumë ngjyra!. Ndryshe duam të themi që këtë sezon mos shpenzoni para për

Si të krijoni një garderobë me gjëra që mund t’i vishni përgjithmonë

E kemi thënë dhe përsëritur disa herë që moda do bëjë xhirot e saj nga trendi në trend dhe në fund kthehet sërish në bazë: tek gjërat që s’njohin kohë!. Tendenca për t’u kthyer te

Më shumë se klasikja zi-bardhë

Kombinimet zi-bardhë tani janë të pasuruara me tufne, trekëndësha, katrorë, rrathë, vija… Reduktimi i veshjes në vetëm një apo dy ngjyra mund të duken dukshëm imagjinative, me kusht që

Info Tjera