Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/astro-03.jpg

Shenjat e horoskopit për ditën e sotmeDashi
Megjithëse pozicioni juaj financiar do të jetë i qëndrueshëm, shpenzimet e vazhdueshme do t’ju ndalojnë të ekzekutoni plane të reja.

Do të gjeni miq mbështetës, por bëni kujdes nga ato që thoni.

Të jesh hakmarrës ndaj të dashurit/dashurës nuk do t’i shërbejë ndonjë qëllimi të dobishëm.

Demi
Mund të përballeni me disa probleme, teksa do të jeni më nervozë se zakonisht.

Një pushim i mirë do t’ju çojë përsëri drejt rrugës së duhur.

Mund të prishni një marrëdhënie personale për shkak të një ndryshimi në mendim.

Binjakët
Nuk do të ndiheni energjikë si ditët e tjera.

Mos u mbingarkoni me punë shtesë, pushoni dhe përcaktoni planet për të nesërmen.

I dashuri/e dashura juaj do të bëjë gjëra për t’ju bërë të lumtur.

Shmangni marrjen e ndonjë vendimi të nxituar që ka gjasa të shkaktojë pendesë në të ardhmen.

Gaforrja
Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme do t’ju sjellin rezultate të suksesshme.

Është koha e duhur për më shumë përpjekje për të arritur synime profesionale.

Bëni kujdes kur diskutoni me disa kolegë, pasi ndarja e disa sekreteve pa ditur qëllimet e tyre të vërteta, mund të provojë të jetë joproduktive.

Luani
Nëse keni pritur që dikush t’ju kthejë një hua, atëherë sot mund të jetë dita juaj me fat.

Do të jetë një ditë e mbarë për familjen tuaj dhe ceremonitë e rëndësishme.

Nëse dëshironi të afroheni me dikë në zyrë, atëherë së pari mbani një distancë të respektueshme përpara se të bëni ndonjë lëvizje.

Virgjëresha
Do të jeni mjaft aktivë gjatë ditës së sotme.

Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm.

Ju duhet të vlerësoni kohën dhe paratë ose përndryshe e ardhmja e afërt do të jetë plot me sfida.

Përgjegjësitë e familjes do të rriten, duke shtuar shqetësimet në mendjen tuaj.

Peshorja
Ekziston mundësia që të shkoni në një udhëtim mjaft argëtues që do të rinovojë energjinë dhe pasionin tuaj.

Ditë me fat për biznesmenët e kësaj shenje.

Në marrëdhënien tuaj në çift nuk parashikohen ndryshime.

Akrepi
Përfshirja e vetvetes në ndonjë formë të punës vullnetare ose bamirëse do t’ju falë emocione të veçanta.

Një vizitë në shtëpinë e një të afërmi mund të jetë pjesë e ditës.

Sjellja jo e duhur e partnerit/partneres suaj mund t’ju prishë romancën sot.

Shigjetari
Do të ketë një ndjenjë dashurie dhe afeksioni në jetën tuaj romantike.

Kalimi i pjesës më të madhe të kohës me aktivitete argëtuese mund të jetë e kushtueshme për ju.

Parashikohet një ditë e mbarë në aspektin profesional.

Bricjapi
Ka shumë të ngjarë që sot të arrini përfitime monetare nga ana e nënës suaj.

Një keqkuptim midis jush dhe atyre që doni, do të zgjidhet.

Sot do të jeni plot me ide të mira dhe opsione që tejkalojnë pritshmëritë tuaja.

Ujori
Dikush me plane dhe ide të mëdha do t’ju tërheqë vëmendjen.

Verifikoni besueshmërinë dhe vërtetësinë e personit përpara se të bëjë ndonjë investim.

Shëndeti i prindërve mund të jetë një shqetësim për ju.

Peshqit
Do të jeni mirë me shëndet, pavarësisht se do të jetë një ditë e vrullshme.

Sot, investimi në tokë ose pronë mund të jetë i kushtueshëm për ju.

Shmangni marrjen e vendimeve të tilla sa më shumë që të jetë e mundur.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera