Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/astro-n-9.jpg

Shenjat e horoskopit për sotDashi
Sot do të keni kohën dhe prirjen për të bërë gjëra që do të përmirësojnë paraqitjen tuaj fizike.

Nëse keni marrë hua nga dikush, duhet patjetër t’ia ktheni sot.

Në përgjithësi, kjo do të jetë një ditë e dobishme, por dikush që mendoni se mund t’i besoni, mund t’ju zhgënjejë.

Demi
Një ribashkim me një mik të vjetër do t’ju ndriçojë shpirtin. Një fqinj mund t’ju kërkojë hua sot.

Bëni kujdes të mos nisni një debat me dikë me të cilin jetoni.

Kontrolloni pasionet ose mund të rrezikoni harmoninë në jetën tuaj të dashurisë.

Binjakët
Ka gjasa të merreni me aktivitete që përmirësojnë aftësinë tuaj fizike.

Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen sot dhe ju do të shijoni një stabilitet relativ financiar.

Etja juaj për njohuri do t’ju ndihmojë të krijoni miq të rinj.

Gaforrja
Marrëdhënia juaj romantike do të vuajë sot.

Partneri/partnerja juaj mund të duket se kujdeset më shumë për nevojat e prindërve të tij/saj, në krahasim me familjen tuaj.

Eprori juaj në punë, do të impresionohet nga cilësia e punës suaj.

Luani
Natyra juaj e mirë do të sjellë lumturi për të tjerët sot.

Gjendja juaj financiare nuk duket të jetë e favorshme, prandaj do ta keni të vështirë të kurseni para.

Ju mund të mos jeni dakord me gjithçka që thonë anëtarët e familjes suaj, por mësohuni të dëgjoni përvojat e tyre.

Virgjëresha
Mbani nën kontroll emocionet dhe impulsivitetin.

Mundësitë e reja për të bërë para do të jenë fitimprurëse.

Mos e neglizhoni jetën tuaj shoqërore.

Merrni pak kohë nga orari juaj i zënë dhe dilni në një shëtitje me familjen tuaj.

Peshorja
Angazhohuni në disa punë krijuese.

Ju duhet një formë e stimulimit mendor për ta mbajtur veten të zënë.

Kjo do të jetë një ditë e përsosur për të blerë artikuj që do të rriten në vlerë.

Shmangni ndarjen e çështjeve personale me të njohurit e rastit.

Akrepi
Shëndeti juaj do të jetë perfekt sot.

Sjellja juaj e pafajshme do të luajë një rol kryesor në zgjidhjen e një problemi familjar.

Partneri/partnerja juaj mund të mërzitet nga diçka që do thoni. Pranoji gabimet e tua dhe kërkoni të falur.

Shigjetari
Partneri/partnerja juaj do t’ju befasojë me diçka vërtet të bukur sot.

Ditë e mbarë për biznesmenët e kësaj shenje, pasi mund të kenë disa fitime të papritura.

Në mes të jetës suaj të ngarkuar, do të merrni kohë për të kaluar me fëmijët tuaj.

Kjo do t’ju bëjë të mendoni për gjërat që po humbisni.

Bricjapi
Do të ketë shumë pak pengesa në planet tuaja dhe kjo duket se është një ditë e arritjeve të mëdha.

Kujdes kolegët që kanë tendencë t’ju vënë në pozitë të vështirë, nëse nuk marrin atë që duan.

Do të jetë një ditë e bukur në jetën tuaj martesore.

Ujori
Besnikëria dhe shpirti pozitiv i bashkëshortit/bashkëshortes suaj do t’ju zbukurojë ditën.

Dikush afër jush do të dëshirojë të kalojë më shumë kohë me ju, por nuk do të jeni në gjendje t’i përmbushni dëshirat e tyre.

Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen ndryshime.

Peshqit
Miqtë mund t’ju prezantojnë me një person të veçantë sot.

Një arritje e së kaluarës në punë, mund t’ju sjellë njohje të reja.

Duke parë performancën tuaj, ka gjasa të merrni një promovim.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera