Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/astro-32.jpg

Shenjat më me fat për sotDashi
Ju mund të zhgënjeheni sot kur njerëzit të mos veprojnë në mënyrë racionale.

Mos harroni se jo të gjithë e shohin botën ashtu siç e shihni ju.

Ekziston një element i emocioneve të forta që do të luajë një rol të rëndësishëm sot.

Demi
Ju mund të jeni duke punuar në një projekt të madh që tërheq energjinë tuaj krijuese.

Për sa i përket qëllimeve dhe ëndrrave afatgjata, ky lloj projekti është në rrugin tuaj.

Ngadalësoni dhe bëni një pushim. Mos u dekurajoni.

Binjaket
Mundohuni të qëndroni në anën më të lehtë sot.

Ju jeni ura që lidh një ishull me bregun.

Kini kujdes që situata të mos bëhet çështje e vetëmohimit.

Sa i përket aspektit sentimental, gjasat janë që të njihni një person interesant.

Gaforrja
Ju mund të pyesni veten si është e mundur që ju mund të fitoni kontrollin e kaq shumë pjesëve të jetës tuaj, por asgjë nuk duket se shkon si duhet kur bëhet fjalë për romancën?

Ndoshta ju po ngatërroni njerëzit përreth jush duke projektuar një imazh që është krejtësisht ndryshe.

Luani
Ju mund të jeni duke u përpjekur t’i trajtoni gjërat në mënyrë të rregullt.

Mundohuni të mos zhgënjeheni shumë nëse gjërat nuk funksionojnë saktësisht siç dëshironi.

Tensioni mund të ndodhë kur çështjet e zemrës dalin jashtë kontrollit.

Virgjeresha
Vetëm kur mendonit se keni dashuri dhe romancë në jetën tuaj, diçka ose dikush ndërhyn për ta fitur zemrën tuaj.

Sa i përket aspektit financiar, gjasat janë që të merrni disa këshilla si të shtoni të ardhurat tuaja.

Peshorja
Emocionet ekstreme ka të ngjarë t’ju përfshijnë, duke ju bërë shumë të vetëdijshëm për mjedisin dhe njerëzit që ju rrethojnë.

Fantazia është një mënyrë e jashtëzakonshme për t’i shpëtuar intensitetit emocional.

Akrepi
Jini të përgatitur për një reagim emocional që ka të ngjarë të ndodh sot, nëse bëheni shumë posesivë ndaj partnerit.

Në vendin e punës, mund të përballeni me ndonjë keqkuptim që do t’ju duhet ta sqaroni.

Shigjetari
Sot mund të ndiheni të bllokuar nga të gjitha anët, pa asnjë çelje shpëtimi.

Ekziston një grup i fortë forcash që veprojnë në mënyrë të tillë që t’ju bëjnë të ndiheni përgjegjës për ndonjë rrëmujë që ka ndodhur në jetën tuaj.

Mos ia hidhni fajin vetes.

Bricjapi
Emocionet tuaja mund të jenë mjaft të forta sot.

Ju mund ta keni të vështirë të veproni pa pasur ndjenja të forta.

Kini kujdes që të mos flisni pa menduar sepse fjalët tuaja do të ndikojnë tek njerëzit e tjerë.

Jini të hapur për mendimet e të tjerëve.

Ujori
Njerëzit rreth jush mund ta kenë të vështirë të merren me intensitetin e sotëm, por ju do të jeni mjaft të aftë të përshtateni në çfarëdo situate që ju del përpara.

Dijeni që anija në të cilën ndodheni është në gjendje të mirë për t’u përballur me detin.

Peshqit
Çështjet e zemrës mund të jenë paksa të vështira për tu trajtuar tani.

Mundohuni të mos i mbyllni plotësisht kanalet e komunikimit ndërsa punoni në trajtimin e këtyre çështjeve.

Miqtë do t’ju dëgjojnë dhe do t’ju ndihmojnë të zgjidhin emocionet tuaja nëse i lejoni.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera