Jetë https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/10/car.jpg

Të çmendur apo të qetë, çfarë shoferi jeni sipas shenjës tuaj të horoskopitJeni të qetë, të nxituar apo të kujdesshëm kur i jepni makinës?

Gjithçka varet nga shenja juaj e horoskopit.

Dashi:
Të nxituar. Për ju makina nuk është vetëm një mjet transporti, por edhe një qëllim që doni ta arrini sa më shpejt që të mundeni.

Demi:
Të qetë. Ju i jepni makinës ngadalë dhe asgjë nuk mund t’ua prishë mendjen për të nxituar.

Binjakët:
Nervozë. Kur i jepni makinës ju jeni gjithë kohës me nerva dhe ata që keni pranë tremben mos bëni ndonjë aksident.

Gaforrja:
Të stresuar. Ju jeni vetë të kujdesshëm, por nuk keni besim tek të tjerët dhe jeni gjithë kohës të stresuar se mund t’iu ndodhë diçka.

Luani:
Të relaksuar. Ju jeni shumë të çliruar kur i jepni makinës, mbani hapur dritaren dhe e mbani njërin krah të mbështetur tek dritarja. Vendosni muzikë dhe ju duket sikur rruga është e juaja.

Virgjëresha:
Të qetë. Sa herë i jepni makinës ju ndiheni tërësisht të çliruar.

Peshorja:
Të respektuar ndaj këmbësorëve. Ju ndaloni gjithmonë kur shihni këmbësorë dhe i respektoni me korrektësi të gjitha shenjat e qarkullimit.

Akrepi:
Të çmendur. Për ju nuk ka asnjë arsye t’i japësh makinës ngadalë. Shpejtësia është ajo që të bën të përjetosh ndjesi të forta.

Shigjetari:
Të papërqendruarit. Ju i jepni makinës më shumë për të zbuluar vende dhe peizazhe të reja

Bricjapi:
Të nevojshëm. Makina është mbi të gjitha një mjet i nevojshëm për të shkuar diku dhe ju këtë gjë e shfrytëzoni më së miri.

Ujori:
Të sikletosur. Për ju është e vështirë të menaxhoni një llaj makine nëpër hapësira të limituara sepse doni liri.

Dhënia e makinës është edhe një lloj sfide për ju.

Peshqit:
Të ngathët. Ju në të vërtetë nuk dini t’i jepni mirë makinës dhe shpesh i bllokoni edhe të tjerët me ecjen e ngadaltë dhe në anë të gabuara.

Të fundit

Njihuni me fshatin ku të gjithë jetojnë në të njëjtin vend

Të jetosh në fshat, larg zhurmës së qytetit, ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kur jeton në fshat, i njeh të gjithë familjet dhe banorët, pasi shtëpitë janë shumë pranë njëra-tjetr

Triko me zinxhir, trendi më i ri i veshjeve të dimrit

Një nga veshjet më të rehatshme të dimrit janë trikot por tendencë e këtij viti janë ato me zinxhir. Janë mënyra më e bukur, komode dhe me stil në jetën e përditshme prandaj jo rastësis

Pija që lufton pagjumësinë

Kjo bimë mjekësore është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Gjithashtu ndihmon në problemet me traktin urinar, sëmundjet e mushkërive dhe lodhjen kronik

Ushtroheni por nuk shihni rezultate? 5 gabimet që po bëni

Këto janë gabimet më të zakonshme të të ngrënit që mund të bëjnë ata që ushtrohen. Marrja e tepërt ose e pamjaftueshme e proteinave Në rastin e parë, proteina shtesë ka shumë mundësi

Destinacionet për tu vizituar këtë vjeshtë

Në asgjë do të vijmë të biem, dhe shumica dërrmuese e njerëzve do të kenë shijuar tashmë pushimet e tyre. Nëse jeni një nga ata që kurseni një pjesë të pushimeve të tyre, ose të gjit

Qofte me perime dhe xaxiki

Për qoftet 2 kunguj mesatare 1 karrote 2 presh mesatarë 1 copë djath 2 vezë Majdanoz 4- 5 lugë galetë Kripë Per xaxiki 1/2 kastravec 1 lugë gjelle uthull e bardhë 200 gr kos grek ose salcë k

Info Tjera