Film https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/netflix.jpg

Numri i abonentëve të Netflix tejkalon shifrën 200 milionëNetflix e ka mbyllur vitin 2020 me 203,7 milionë të abonuar me pagesë në botë, pas një viti të shënuar nga pandemia dhe kufizimet dhe pavarësisht rritjes së konkurrencës dhe një rritjeje të fundit të çmimeve.

Sipas kësaj, të ardhurat që kompania ka fituar në tremujorin e katërt të vitit të kaluar, në krahasim me të njëjtën periudhë të një viti më parë kanë arritur në 6,64 miliardë dollarë me 21,5% rritje. Të ardhurat e kompanisë vitin e kaluar ishin 5,47 miliardë dollarë.

Të ardhurat e Netflix gjatë gjithë vitit 2020 shënuan rritje me 24% duke arritur në 25 miliardë dollarë.

Fitimet neto të kompanisë për tremujorin e fundit të vitit 2020 janë ulur me 7,6 për qind duke rënë në 542,2 milionë dollarë.

Fitimet neto të kompanisë në çerekun e katërt të vitit 2019 ishin 587 milionë dollarë.

Fitimet për aksion të kompanisë gjithashtu ranë nga 1,3 dollar në 1,19 dollar.

Numri i abonentëve të Netflix për vitin 2020 u rritën për 37 milionë duke arritur në 203,7 milionë.

Të fundit

Seriali i Netflix-i që do t’ju bëjë të ndiheni si detektiv

Mat gjendet në mes të një sherri dhe si pasojë vret shokun e vëllait të tij. Dënohet me katër vite burg për vrasje nga pakujdesia dhe kur del rinis jetën. Në momentin që mendonte se gjith

Filmi i Etleva Kupsit në festivalin Ndërkombëtar në Kanada

“Rastësia Qëllimi i Zotit”, filmi me autore Etleva Kupsit do të jetë pjesë e Toronto International Women Film Festival në Kanada, një organizim që vlerëson punët e kineasteve nga

Vdes aktori shqiptar Guljem Radoja

Aktori shqiptar Guljem Radoja ka vdekur me koronavirus në moshën 75-vjeçare. Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar dy ditë më parë se ai ka qenë në intubim. Ai është trajtuar nga COVID-1

NETFLIX njeh Kosovën

Rrjeti ndërkombëtar i filmave “Netflix” e ka njohur më në fund shtetësinë e Kosovës. Inicuesi i këtij peticioni, Sovran Hoti, ka bërë të ditur se NETFLIX ka shtuar Kosovën në listën

Chloe Zhao, gruaja e parë me ngjyrë që shpallet regjizorja më e mirë me Nomadland

Youn Yuh-jung u bë koreania e parë që fiton si Aktorja më e Mirë Dytësore në filmin ‘Minari’ në edicionin e 93-të të çmimive Oscar sot në Los Angeles. Aktorja 73-vjcare koreano-jugore

Jonida i rikthehet aktrimit

Ermal Mamaqi po korr suksese në fushën e aktrimit. Ai ka treguar që së shpejti do të vie me një projekt të ri. Për të gjithë ata që dëshironin të ketë konfirmim për protagonisten e seri

Info Tjera