MP Plus https://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/astro-n1.jpg

Shenja më me fat për 2 prillDashi
Sot dita mund të jetë e mbushur me mosmarrëveshje, ndërsa zemra ju tërheq në një drejtim krejt tjetër.

Mos u kapni në një situatë të pakëndshme si kjo.

Nëse lëvizni gjithnjë me pilot automatik, mund të përfundoni të humbni gjërat për të cilat zemra juaj me të vërtetë dëshiron.

Demi
Kërkoni përgjigje për pyetjen tuaj sot.

Lajmi i mirë është se përgjigjet tani janë atje dhe janë lehtësisht të arritshme. Kërkoni të vërtetën dhe do ta gjeni.

Sigurohuni që të hetoni më thellë. Në vend që të kërkoni vetëm përgjigjen, kërkoni të gjeni mekanizmin e plotë pas problemit.

Binjakët
Ju nuk mund ta miratoni domosdoshmërisht sjelljen e njerëzve përreth jush, por kjo nuk do të thotë që duhet të bëni jetën e tyre të mjerueshme.

Jini më pranues të të tjerëve. Mos u ndjeni sikur keni nevojë t’u jepni njerëzve një mësim.

Gaforrja
Ju keni një sasi të madhe të vitalitetit fizik për të punuar tani, prandaj përfitoni nga ajo për t’i dhënë trupit tuaj një stërvitje të mirë.

Hani mirë dhe shmangni ushqimet e yndyrshme, të kripura.

Me energji të lartë, mund të arrini gjëra të jashtëzakonshme.

Luani
Ju mund të keni të njëjtat mendime pa pushim në kokë.

Çdo ditë mund të përpunoni një skenar të ndryshëm për mënyrën se si mbaron.

Ju e dini që do të arrini në këtë vendim kritik në një moment në jetën tuaj, përse të mos eksperimentoni me të gjitha zgjidhjet tani?

Virgjëresha
Mund të ndiheni sikur jeni në arrati në një farë mënyre apo tjetër sot.

Madje mund të duket sikur dikush po ju ndjek. Kini besim në veten tuaj.

Do të arrini gjithçka që duhet të bëni. Ka shumë energji të lartë që vjen në rrugën tuaj.

Peshorja
Çdo ditë është një fillim dhe një shans i ri.

Mos u mërzitni dhe mos u zemëroni për ngjarjet e kaluara.

Mos u ndalni në gjërat që nuk mund t’i ndryshoni. Ndërsa lani fytyrën në mëngjes, mendojeni si një rinovim.

Akrepi
Ju jeni i zoti të lëvizni dhe të sinkronizoheni me njerëzit sot.

Mësoni të lidheni dhe të përqafoni të dy kornizat e mendjes.

Njihini ato si pjesë të rëndësishme të personalitetit tuaj. Në aspektin romantik, gjithçka shkon shumë mirë.

Shigjetari
Reagimi juaj ndaj gjërave është shumë i fortë dhe do të ketë një ndikim shumë më të madh te ju tani.

Përdoreni këtë ditë për të kthyer gjërat.

Jini më dinamikë, në mënyrë që të keni një shans për të çliruar një pjesë të energjisë së brendshme.

Bricjapi
Mund të ndiheni emocionalisht në zjarr sot.

Një bisedë me dikë do të ndezë papritmas një diskutim të një lloji që do të jetë jashtëzakonisht i vlefshëm për ju në planin afatgjatë.

Hapeni mendjen. Ju mund të mësoni shumë.

Ujori
Flisni sot më shumë për ndjenjat tuaja.

Mos u tregoni kaq paranojakë për atë që mendojnë njerëzit e tjerë.

Ndonjëherë mund të ndiheni sikur jeni në një lloj filmi me spiunazh ku ju keni rolin kryesor.

Peshqit
Argëtohuni sot, por sigurohuni që të jeni gjithmonë profesionistë dhe të sjellshëm.

Pamja dhe një sjellje e mirë do t’ju çojnë larg.

Shmangni komentet e vrazhda ose shakatë e ndyra kur jeni në grupe të mëdha njerëzish.

Bëni vepra fisnike për të ndihmuar në ndërtimin e karakterit tuaj.

Të fundit

Përfundon epoka e Angela Merkel

Mbas 16 vjetësh në krye të qeverisë gjermane, Angela Merkel, ndahet me një ceremoni të madhe ushtarake.  Në këto 16 vjet të drejtimit të qeverisë Merkel kishte kaluar shumë kriza, prandaj

Kurti për herë të dytë brenda dy javësh në telefon me Escobarin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti brenda dy javësh ka zhvilluar dy biseda telefonike me përfaqësuesin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Gabriel Escobar. Kryeministri Kurti në bisedën telef

Sa mijë dollarë fitojnë në minutë kompanitë që prodhojnë vaksina anti-Covid

Kompanitë Pfizer, BioNTech dhe Moderna po bëjnë gjithsej 65,000 dollarë në minutë falë vaksinave të tyre kundër Covid-19, sipas një raporti të Aleancës së Vaksinave Popullore, e cila prom

Kosova dhe Serbia takohen sot në Bruksel

Ekipet negociuese të Kosovës dhe Serbisë do të takohen sot në Bruksel. Sipas Bashkimit Evropian, në këtë takim do të diskutohet për zbatimin e marrëveshjeve të arritura deri tani dhe për

Nis shpërndarja e materialit kryesor zgjedhor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nis shpërndarjen e materialit kryesor zgjedhor. Në mesin e tyre edhe fletëvotimet për zgjedhjet që do të mbahen nesër. Pranë zyrave qendrore të KQZ-së, nën

Cilat masa kufizuese do zbatohen në zgjedhje?

Komisionerët dhe vëzhguesit e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit në Kosovë do të duhet të jenë të vaksinuar apo të kenë dëshminë se janë negativë në coronavirus apo se e kanë kaluar sëm

Info Tjera