Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/chelsea.jpg

Chelsea e sigurt, mposht Fulhamin në “Stamford Bridge”Chelsea ka arritur ta mposht rivalin londinez, Fulham në kuadër të xhiros së 34-të të Premierligës.

 

“The Blues” ishin nën kontroll pothuajse gjatë gjithë takimit.

Goli i parë u shënua nga Havertz në min 10’ pas një asistimi nga Mount.

Pjesa e parë përfundoi me avantazhin minimal të vendasëve.

Në pjesën e dytë, Havertz realizoi sërish pas një asistimi  të Werner.

Ky ishte goli i dytë për Havertz në këtë takim dhe i katërti gjithsej këtë sezon në Premierligë.

Rezultati përfundimtar, Chelsea 2-0 Fulham.

Tani Chelsea ka 61 pikë dhe është në pozitë të mirë për të siguruar një nga katër vendet e para.

 

 

 

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera