Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/promo-landscape.png

“Final Four” dëshpëron tifozëtDrejtuesit e Euroligës në basketball kanë vendosur që turneu përfundimtar të zhvillohet pa prezencën e tifozëve në tribuna.

Ky vendim ësshtë sjell me qëllim që të ruhet shëndeti i basketbollistëve dhe spektatorëve.

Qasje në palestrën sportive në Kelln, ku do të zhvillohet turneu “Final Four”, do të ketë një numër i limituar i gazetarëve, por edhe anëtarëve të ekipeve pjesëmarrëse.

Me këtë, zyrtarisht do të vihet fund një sezoni, i cili në pjesën më të madhe u zhvillua pa praninë e tifozëve në tribuna. Turneu final do të zhvillohet prej 28 e deri më 30 maj.

Qyteti i Kellnit mbetet organizator i këtij eventi, pasi pandemia “Covid 19” ndaloi garat e Euroligës në sezonin e kaluar dhe nuk kishte edhe fitues të këtij kompeticioni.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera