Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/10/maxresdefault-1.jpg

Kosova nuk ia del me SuedinëKosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0.

Ndeshja nisi me vendasit që kontrollonin e lojën, e Kosovën që priste për kundërsulm. Në minutën e 29, VAR akordon një penallti për suedezët pasi Hadërgjonaj preku me dorë një top në zonë. Forsberg u tregua i saktë përballë Muric duke zhbllokuar rezultatin.

Pjesa e parë do të mbyllej me avantazhin minimal të Suedisë, ndërsa e dyta do të niste më mirë për Kosovën e cila rrezikon disa herë portën kundërshtare, por nuk ia del të shënojë.

Në minutën e 62, Aleksandër Isak do të dyfishonte shifrat me një gol fantastik nga jashtë zone, duke i dhënë qetësi dhe siguri skuadrës.

Goli i tretë për vendasit do të vinte në minutën e 79 me Quaison i cili u inkuadrua në fushë në minutën e 75 duke zëvendësuar autorin e golit të dytë.

3-0 do ishte rezultati përfundimtar i kësaj ndeshje me Kosovën që pozicionohet e parafundit në grupin B, ndërsa Suedia renditet e dyta pas Spanjës.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Info Tjera