Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/3123.jpg

Lojtari më i mirë i ndeshjes Man.City – PSGManchester City ka fituar ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Paris-Saint-Germain të zhvilluar të mërkurën në Francë.

Edhe pse kampioni i Francës ishte në epërsi, anglezët ia dolën që ta përmbysin rezultatin duke bërë një paraqitje fantastikë në pjesën e dytë dhe duke realizuar dy gola përmes Kevin De Bruyne dhe Ryad Mahrez.

Pas ndeshjes, lojtari më i mirë u vlerësua sulmuesi nga Algjeria Ryad Mahrez me notën e lartë 8.7.

Ndërsa nga radhët e PSG-së më i miri ishte Marquinhos me notën 7.0.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera