Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/VALON-ZUMBERI-e1617306549202.jpg

Mbrojtësi i Kosovës U21 nënshkruan kontratë dy-vjeçare me Hamburger SVQendërmbrojtësi Valon Zumberi “blindohet” nga Hamburg edhe për dy vite të tjera.

Njoftohet se Hamburger SV i ka ofruar kontratë dy-vjeçare talentit të ri të Kosovës, shkruan Gazeta Olle.

Zumberi erdhi nga akademia e klubit, ku u bashkua në vitin 2017 dhe tani ia ka dalë të grumbullohet në skuadrën e parë.

Ai ka regjistuar 180 minuta në Bundesliga U-19, ku në dy paraqitje ka realizuar një gol.

18 vjeçari ishte i grumbulluar nga përzgjedhësi Nees për ndeshjet e Kosovës U21 ndaj Katarit U23.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera