Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/nadal-tsitsipas-aus-open-2021.jpg

Nadal dhe Tsitsipas masin forcat në BarcelonëSot në orën 16:00 do të zhvillohet finalja e Barcelona Open.

Rafael Nadal ia doli të arrijë në finalen e 12-të të Barcelona Open Banc Sabadell të shtunën më një fitore prej 6-3 dhe 6-2 në sete ndaj Pablo Carrenos.

Kampioni i 11-fishtë arriti ta thyejë rekordin prej tetë fitoresh pa humbje të Carrenos.

Nadali ka një rekord prej 23-1 në gjysmëfinalet dhe finalet në Barcelonë. Humbja e tij e vetme ishte nga Dominic Thiem.

Kjo është hera e dytë që do të përballet me Stefanos Tsitsipas, pasi hera e parë ishte në vitin 2018, po ashtu në Barcelonë ku fitoi 6-2 dhe 6-1 në sete.

34-vjeçari do të kërkojë hakmarrje për humbjen e tij nga Tsitsipas në çerekfinalet e Australian Open të këtij viti, kur greku u bë vetëm lojtari i dytë që mundi Nadal në dy sete në një Grand Slam.

Finalja e Barcelonës do të zhvillohet nga ora 16:00.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera