Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/auto_162366344_129436399187274_1012526884213277856_n-780x4391619247862-1.jpg

Përballjet në Ligën e Parë të KosovësJava e 24-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll do të startojë sot me gjashtë sfida shumë interesante.

Në të dyja grupet, A dhe B do të zhvillohen nga tri ndeshje, ku ka përballje shumë të zjarrta, për inkuadrim në Superligë dhe për mbijetesë.

Lideri aktual i Grupit A, Dukagjini i Klinës është nikoqir i Onixit, derisa Istogu që së paku kërkon vendin e dytë në këtë grup pret skuadrën prizrenase A&N.

Ndeshja tjetër e këtij grupi zhvillohet mes dy skuadrave të mëdha, Lirisë dhe Trepçës.

Edhe në Grupin B na presin sfida shumë interesa,te ku veçohet dueli i dy skuadrave kryeqytetase Flamurtari – 2 Korriku.

Interesant pritet të jetë edhe në derbin e Anamoravës, ku Dardana përballet me Kikën, derisa Ulpiana pret KEK-un.

Liga e Parë e Kosovës – E shtune

Grupi A

Dukagjini – Onix
Istogu – A&N
Liria – Trepça

Grupi B

Flamurtari – 2 Korriku
Dardana – Kika
Ulpiana – KEK-u

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera