Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/calabria.milan_.gestaccio.2021.750x450.jpg

Pioli në “telashe” rreth formacionitPas fitores së vështirë kundër Xhenoas, Milani po kërkon suksesin e dytë radhazi në “San Siro”, në përpjekje për të siguruar zonën e Ligës së Kampionëve në Serie A.

Kundërshtari është Sasuolo, që nuk ka shumë për të kërkuar nga ky kampionat.

Ka kaq shumë dyshime për trajnerin Stefano Pioli lidhur me formacionin.

Ai duhet të merret me problemet fizike të Benacer, Çalhanoglu, Teo Hernandez dhe Ibrahimoviçit.

Në mesfushë, pra, Meité mund ta shihte veten pranë Kesié, ndërsa në sulm po shkohet drejt konfirmimit të Rafael Leao. Alternativa është Rebiç, me Krunic në mbështetje.

Në mbrojtje, Hernandez duhet të shtrëngojë dhëmbët, ndërsa Dalot është ende favorit ndaj Kalabria, që është rikuperuar.

Romanjoli do të fillojë nga stoli,ndërsa Kjaer dhe Tomori do të luajnë si titullarë. Sfida Milani-Sasuolo, do të nis në orën 18.30.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera