Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/Screenshot_16-9.png

Pochettino beson se PSG mund të përmbysë rezultatinTrajneri i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino, beson se skuadra e tij mund të përmbysë rezultatin në ndeshjen e kthimit

 

Pas ndeshjes, Pochettino në një deklaratë ka thënë se gjithçka është e mundur dhe ndeshja e kthimit do t’i sqarojë gjërat.

“Ne kemi luajtur suhmë mirë në pjesën e parë, mirëpo dështuam të shënonim në pjesën e dytë. Nuk ka nevojë për një analizë të gjatë, detajet ishin ato që vendosën ndeshjen”, ka thënë argjentinasi.

Tutje, Poch nuk komentojë asnjërin nga lojtarët e tij, por vetëm lavdëroi ata duke thënë se kanë qenë të mirë në këtë ndeshje.

“Do të përgatitemi për ndeshjen e radhës dhe besojë se mund të bëjmë diçka speciale aty”. përfundoi ai.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet më 4 maj në “Etihad Stadium”.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera