Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/sarri-juventus-had-a-15-minute-blackout_5f04fb46b6b9e.jpeg.jpg

Roma e vendosur për ta sjellë SarrinMaurizio Sarri gjithnjë e më shumë është duke u lidhur me një kalim tek Roma.

Sipas “Corriere dello Sport”, Maurizio Sarri tashmë mund të quhet trajner i “Giallorossëve”.

Për këtë punë, është deleguar agjenti shqiptar, Fali Ramadani, i cili do të përfaqësojë interesat e Sarrit.

Sipas artikullit, bisedimet kanë filluar dhe gjatë verës do të bëhet zyrtar lajmi për emërimin e Maurizio Sarrit.

Por, Sarri pritet të bëjë ndryshime në skaudër për të zhvilluar lojën e tij, atij i duhet një sulmues, një mbrojtës i majtë, dhe një mesfushor ofansiv.

Zaniolo, Pellegrini dhe Under thuhet të jenë të preferuarit e tij dhe do të qëndrojnë.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera