Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/shaqiri-2.jpg

Shaqiri mund të kaloj në SpanjëSipas asaj që raporton “Football Insider”, sulmuesi Kosovar, Xherdan Shaqiri, ka pasur një takim me agjentin e tij ku i ka kërkuar të shohë alternativa në merkato.

Ndërkohë, për Shaqirin ka ekzistuar gjithnjë një interes nga klubet italiane si Lacio dhe Roma, mirëpo duket se lojtari me origjinë shqiptare preferon një kalim në La Liga.

Shaqiri është aktivizuar më parë në Itali me Interin, ndaj një eksperiencë e re në kampionatin spanjoll (pas edhe atyre në Gjermani dhe Angli), e josh më shumë për të vazhduar karrierën.

Nga Spanja për Shaqirin interesohet Sevilja dhe kështu mbetet për t’u parë nëse kjo alternativë do të konkretizohet.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera