Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/shqiperia.jpg

Shqipëria pa disfatë në 6 ndeshje radhaziKombëtarja e Shqipërisë është pa humbje në 6 ndeshjet radhazi në transfertë, ku së fundit, shënoi fitore 2-0 ndaj San Marinos.

Eduardo Reja po kalon me sukses periudhën e kualifikimeve në Kupën e Botës “Katari 2022”, duke u renditur e treta në Grupin “I”.

Dy fitore dhe një humbje, kështu luajti Shqipëria në ndeshjet e saj kualifikuese për Kupën e Botës, madje, në gjashtë ndeshjet e fundit ‘Kuq e Zinjtë’, nuk kanë asnjë humbje.

Ndeshja e fundit kur Shqipëria humbi si mysafire ishte pikërisht në 2019-tën, në ndeshjen ndaj Turqisë, të cilën e humbi me rezultat 1-0.

Nga atëherë, Moldova, Bjellorusia, Kazakistani, Lituania, Andorra dhe San Marino nuk kanë arritur të shënojnë kundër Shqipërisë, derisa kombëtarja ka shënuar 9 gola.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera