Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/Barcelona-1-780x439-1.jpg

Superkompjuteri, Barcelona favorit për titullinSuperkompjuteri në “FiveThirtyEight” ka parashikuar që Barcelona do të fitojë titullin në La Liga përpara Atletiko Madridit dhe Real Madridit.

“Blaugranëve” u është dhënë një shans prej 60% për të fituar La Liga pasi kantë fituar 5 ndeshjet e tyre të fundit në kampionat në mënyrën dominuese.

Atletiko Madridi aktualisht është në krye të tabelës së kampionatit, 4 pikë larg Barcës, por Superkompjuteri thotë se ata do të humbasin më shumë pikë në fund të sezonit. Barcelona parashikohet të përfundojë sezonin me 85 pikë, ndërsa Atletiko do të mbetet me 82 pikë nga 38 ndeshje.

Real Madrid parashikohet të përfundojë në vendin e 3-të me 79 pikë, derisa Sevilja e plotëson top 4.

Për të arritur 85 pikë, Barca do të duhet të marrë 23 pikë nga 10 ndeshjet e fundit – që do të thotë të duhet të fitojë të paktën 8 ndeshje për të fituar potencialisht titullin.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera