Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/cristiano-ronaldo-massimiliano-allegri-juventus_6y6j5oxooycz1gyqsn2u4zgin.jpg

Vjen Allegri, por shkon RonaldoMe rikthimin e trajnerit Masimiliano Allegri, Juventusi mund te heqe dore njehere e mire nga Cristiano Ronaldo.

Tekniku italian përflitet eshte shume prane finalizimit te marreveshjes me Zonjen e Vjeter,nuk e ka pjese te planeve te tij portugezin dhe thuhet se i ka kerkuar klubit ta shese fituesin e pese topave te arte.

Me trajnerin Andrea Pirlo mund te jete duke bere gati valixhet edhe ylli i Juventusit Cristiano Ronaldo.

Disa jave me pare drejtuesit e klubit bardhezi e konsideronin fituesin e 5 topave te arte te paprekshem por tashme gjerat kane ndryshuar dhe arsyeja duket se eshte Massimiliano Allegri.

Klubi eshte gati te riktheje ne krye te stolit teknikun italian dhe ky i fundit nuk e ka ne listen e tij te deshirave portugezin.

Allegri mengon se Ronaldo eshte nje barre e madhe financiare per klubin dhe nderkohe me te ne ekip talentet e rinj te sulmit e kane te veshtire te gjejne hapësirat e tyre.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera