Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/auto_wenger_1548358816-59685391548359698.jpg

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020

“Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar Kupën e Botës në Rusi, dhe në mënyrë bindëse”, ka thënë francezi për beIN Sports.

“Kanë një skuadër të re dhe nuk kanë arritur akoma kulmin. Për këtë arsye besoj se janë favoritë absolutë. Imagjino të kesh Mbappe, Benzema, Griezmann dhe gjithë të tjerët. Jo vetëm potenciali sulmues është i jashtëzakonshëm, por edhe sulmuesit e stolit janë të pabesueshëm”, ka shtuar Wenger.

“Skuadrat e Europës qendrore që duken si favorite janë Franca, Belgjikë dh Angli, por edhe Holanda mund të ketë një mundësi. Por të jetë e qartë, Franca mbetet në vend të parë në këtë listë”.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera