Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/Conor-McGregor-and-Dustin-Poirier-face-off-during-the-UFC-178-weigh-in-event-at-the-MGM-Grand-Conference-Center-on-September-26-2014-in-Las-Vegas-Nevada-Photo-by-Brandon-Magnus-Zuffa-LLC_0.jpg

Zbulohet data kur zhvillohet meçi mes Conor McGregor përballë Dustin PoirierTashmë është zyrtare, meçi ndërmjet Conor McGregor dhe Dustin Poirier do të zhvillohet për herë të tretë më 10 korrik të këtij viti.

Dustin Poirier e kishte nënshkruar kontratën më herët, kurse gjëja e vetme qe mungonte ishte nënshkrimi i Gregorit, i cili në çdo rast ka shprehur dëshirën e tij për këtë ndeshje në MMA.

Më 24 janar, McGregor ishte mposhtur nga Dustin Poirier.

I cili iu kishte revanshuar për humbjen që irlandezi ia kishte shkaktuar shtatë vite.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera