Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/kosova.jpeg

Zbulohet me cilat fanella do të paraqitet Kosova në duelin me SpanjënKosova sonte do të ndeshjet me Spanjën në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Spanjollët janë nikoqirë të Përfaqësueses tonë.

Për këtë takim “Dardanët” do të jenë të veshur me fanellat e dyta, të cilat janë më ngjyrë të bardhë.

Kjo do të jetë hera e parë që Kosova do të luaj me këto fanella, pasi që në dy takimet e kaluara ndaj Lituanisë dhe Suedisë ishin paraqitur me fanella ngjyrë blu dhe ngjyrë të zezë.

Dizajni i ri i fanellave ka bërë kurioz gjithë opinionin sportiv për t’i parë ato teksa prezantohen nga futbollistët në fushën e lojës.

Fanella e dytë e Kosovës me ngjyrë të bardhë:

Image

Dueli ndërmjet Spanjës dhe Kosovës zhvillohet në stadiumin “La Cartuja” në Sevilla dhe fillon nga ora 20:45.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera