Sport https://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/zidane-1.jpg

Zidan: Do të tentojmë të fitojmë ndeshjen e dytëZinedin Zidan e ka pranuar si rezultat të drejta atë që prodhoi fusha e lojës në takimin mes Realit dhe Çellsit.

Tekniku i madrilenëve zbuloi në konferencë për shtyp pas sfidës se fjalët e tij me Benzema kur vendosi të ndërronte francezin, nuk kishin qenë një polemikë, përkundrazi.

“Ishim shumë më mirë në pjesën e dytë, kishim më shumë rregull. Ata e nisën takimin mirë dhe janë shumë të shpejtë. Rezultati i ndeshjes është i drejtë. Dëshironim të bënim presion lart, një për një, por kur nuk e nis mirë është e vështirë. Deri te goli, pastaj ishim më mirë, më pas e kontrolluam më shumë lojën.
Por jemi në garë, do të tentojmë të fitojmë ndeshjen e dytë, jemi të lumtur me atë që kemi bërë në përgjithësi. Kur e përgatitim një ndeshje, e dimë që jemi mirë kur luajmë në transfertë. Ata janë konkurrues në këtë aspekt, kanë 16 ndeshje pa pësuar gol. Kjo shihet. Ka një arsye pse janë në gjysmëfinale, ndaj ishte një ndeshje shumë e luftuar. Çfarë tha Benzema pas zëvendësimit? Është diçka mes tij dhe meje, është personale dhe e mirë, në aspektin që është diçka shumë e mirë”, tha Zidan duke sqaruar se nuk kishte pasur polemikë me francezin.

Të fundit

Besart Berisha largohet pa lënë gjumë

Besart Berisha e mbyll me Prishtinën pa provuar shijen e golit. Sulmuesi u mor me pompozitet të madh nga kampionët e Kosovës dhe tani vjen njoftimi për largimin para përfundimit të kontratës.

Milani në garë më Arsenalin për Sanchesin

Drejtuesit e klubit të Milanit pritet t’i bëjnë shpejtë ofertë zyrtare skuadrës franceze Lille për Renato Sanchesin. Por, edhe Arsenali është duke përgatitur ofertën e vet për portugezin

Shqipëria renditet e treta në eliminatore

Edhe pse me shumë vështirësi, me mungesa, me probleme në formacion, pa tifozë në “Air Albania”, Shqipëria arrin të marrë atë që i duhej duke mposhtur Andorrën. Ky sukses e çon ekipin

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Info Tjera